Jednorázové služby

Starosti nechte na nás.

Čištění chodníků

Úklid chodníku se řeší zejména v zimě, kdy začnou padat první sněhové vločky nebo namrzající déšť. Ale co zbytek roku, kdy na něj vítr nafouká listí, dostanou se na něj kamínky, kolem leží odpadky? To se do úklidu nikomu nechce.

Každá nemovitost si přitom zaslouží, aby chodníky kolem ní byly čisté, bez odpadků, kamínků a dalších nečistot. My se o to rádi postaráme. Okolí nemovitosti je totiž tím prvním, co všichni posuzují a podílí se na celkovém dojmu z nemovitosti.

Víte, že chodník je podle legislativy buď součástí stavby komunikace, nebo samostatnou stavbou, která je součástí pozemku, na kterém stojí? V každém případě je za jeho čistotu zodpovědný jeho vlastník, který musí chodník udržovat v pořádku a uklizený.

Chodník může být:

 • Samostatnou místní komunikací
 • Součástí místní komunikace, ke které přiléhá.
 • Účelovou komunikací, která slouží ke spojení jednotlivých nemovitostí pro potřeby jejich vlastníků či ke spojení těchto nemovitostí s ostatními pozemními komunikacemi nebo k obhospodařování zemědělských a lesních pozemků. Vlastníkem účelovým komunikací mohou být jak fyzické, tak právnické osoby. 

Úklid sněhu

Padající sněhové vločky jsou sice krásné na pohled, když ale dopadnou na zem nebo střechu a třeba i namrznou, stávají se často zdrojem nepříjemností. Kromě toho, že budí silné emoce, může neodklizený sníh taky někoho ohrozit na zdraví nebo majetku.

Mokrý sníh nedopadá jen na chodníky a další komunikace, ale taky na střechy domů, kde se nahromadí, začne mrznout a tvoří se rampouchy. Když pak přijde obleva, sníh a led ze střechy začnou padat, což je zdrojem nebezpečí jak pro kolemjdoucí, tak pro jejich zaparkované automobily a další majetek.

Péče o střechy domů, chodníky, schody a rampouchy, které visí z okapů, je na majiteli nemovitosti. Ten by se měl chovat tak, aby nikomu jinému nevznikla újma. Jenže kdo z vás může neustále kontrolovat střechu, sníh, schody a rampouchy?

Abyste nemuseli řešit případnou právní odpovědnost za způsobené škody, přenechte starost o úklid sněhu na nás. Kromě toho, že sníh odklidíme, si také pohlídáme, čím můžeme povrch chodníku posypat a zajistit tak jeho lepší schůdnost.

Zákon to totiž přímo nedefinuje ani neomezuje, na druhou stranu ale obec může vyhláškou stanovit přípustné prostředky a jejich použití. V některých místech se navíc můžete setkat s omezením, které plyne z ochrany přírody a krajiny. I na to si dáme pozor a o vše se postaráme. Služby Krkonoše jsou tu pro vás!

Výsadba rostlin

Co je krásnějšího, než když kolem domu kvetou pestrobarevné květiny, zelená se tráva, tyčí stromy? Když zeleň navíc doplní okolí penzionu nebo apartmánu, přiláká hosty. Proč totiž vyrážet za řírodou někam daleko, když stačí vyjít ze dveří, pohodlně se posadit a dýchat čerstvý vzduch promísený s vůní rostlin? Zní vám to jako pohádka? Stačí říct, Služby Krkonoše ji promění ve skutečnost!

Vysadíme stromy i okrasné keře, různé druhy rostlin i živé ploty, postaráme se o krásný hustě zelený trávník, který vám široké okolí bude závidět. Když to bude potřeba, necháme přivézt zeminu, rozprostřeme ji na vybranou plochu a vysadíme nový trávník. Víte, že bez toho se v případě eroze nebo po stavebních pracích neobejdete? Tedy aspoň pokud sníte o hustém zeleném trávníku.

Víte, že než se vůbec do výsadby můžeme pustit, je třeba dobře promyslet, jaké rostliny se kolem vašeho domu hodí? Kromě výběru druhů rostlin je dobré se zamyslet i nad barvami jednotlivých rostlin.

 • Začneme vysokými druhy, které zaujmou na první pohled a snadno se stanou dominantou celé výsadby.
 • Pokračovat budeme středním patrem, do kterého vsadíte na rostliny se středním vzrůstem.
 • Do nejnižšího patra využijeme půdokryvné rostliny.
 • Květinami můžeme olemovat i chodníky. Pěkná dlažba je sice fajn, když ji ale olemujete kvetoucími i nekvetoucími rostlinami, povznesete ji zase o úroveň výš.

Údržba zeleně, prostřih keřů 

Zasadit zeleň a keře je sice pěkná věc, jenže tím to nekončí. O všechno je třeba se starat a udržovat. Keře a stromy je třeba sem tam prostříhat, trávník posekat, květinám nakypřit půdu a odstranit plevel, pravidelně je hnojit.

Práce na zahrádce je příjemným relaxem, když jde ale o větší prostranství, třeba kolem hotelu, penzionu nebo apartmánu, zabere to docela dost času.

Čas je dnes pro mnohé z nás ale nedostatkovým zbožím, není tak nic zvláštního na tom, že si na údržbu zeleně a prostřih keřů pozvete odborníky. Ti se o zeleň budou pravidelně starat, provedou i další zahradní práce, které s údržbou zeleně souvisí. Co třeba?

 • Sekání trávníku a jeho vertikulace
 • Zalévání zeleně
 • Hrabání listí
 • Pokos
 • Průklest
 • Zmlazování
 • Odstranění odpadků apod.

Hledáte někoho, kdo se o zeleň, a třeba i o celkovou správu nemovitostí v Harrachově, postará? Služby Krkonoše jsou tou správnou volbou.

Péče o stromy, prořez větví

Hledáte komplexní péči o vaši nemovitost včetně péče o stromy a prořezávání větví? Služby Krkonoše jsou tu pro vás. Postaráme se o pravidelnou i jednorázovou úpravu keřů kolem vaší nemovitosti, rádi se ale postaráme i o ni. Naší doménou je kompletní správa nemovitosti, včetně jejího úklidu i ekonomických a administrativních služeb.

Řez stromů patří mezi nejběžnější zásah v péči o stromy. Zatímco stromy v lese rostou samy, jen s "přirozeným" řezem, stromům v blízkosti zástavby nebo tam, kde se pohybují lidé, je třeba věnovat zvýšenou péči. A to hlavně z důvodu bezpečnosti.

Řez musí být proveden odborně, je důležité vědět, jak strom na "odříznutou větev zareaguje". Neodborný řez může nejen poškodit strom, ale taky ohrozit bezpečnost. Kdy se do prořezu větví pustit?

 • Nejčastějším důvodem pro prořez větví je odstranění suchých větví.
 • Dalším důvodem je to, že jsou větve husté nebo se různě kříží a utlačují.
 • Když větve představují zvýšené riziko.
 • Jakmile hrozí konflikt s okolními překážkami.
 • Pro zvýšení stability.
 • Kromě samotného řezu stromy také pravidelně zkontrolujeme a vytipujeme ty, které je třeba z nějakých důvodů porazit.

Víte, že se k prořezu používá hned několik druhů řezů? Výchovný pro eliminaci defektů, zdravotní k odstranění suchých, poškozených nebo křížících se větví, bezpečnostní k zajištění bezpečnosti a redukční, jehož cílem je odlehčit a stabilizovat korunu stromu?

Péče o trávník / sekání trávy

Sekání trávy nepatří mezi vaše oblíbené činnosti? Nevíte si rady s úpravami zahrady? Nechcete už řešit přerostlou trávu?

Sháníte někoho, kdo tohle a mnohem víc udělá za vás? Už nemusíte hledat, Služby Krkonoše a celý náš tým jsou vám k dispozici. Postaráme se nejen o zahradu, ale taky o komplexní správu nemovitosti včetně úklidu, mytí oken, administrativních a ekonomických služeb. My víme, co nemovitost i trávník potřebují!

Aby se trávník probudil včas ze spánku, aby ustál dotek slunečních paprsků a poradil si i s nepřízní počasí, je třeba mu věnovat tu správnou péči. Mezi ní patří:

 • Odklizení listí z trávníku
 • Pravidelné sekání trávníku
 • Zavlažování trávníku
 • Vertikulace neboli provzdušnění trávníku
 • Hnojení trávníku
 • Vápnění
 • Odstranění krtinců a kamení
 • Obnovení pažitu
 • Zazimování trávníku před nástupem zimy

Postaráme se, aby z udusané hlíny byl dokonalý kousek zeleně, po kterém bude radost nejen chodit, ale třeba se na něj i během pěkných dní posadit.

Mytí oken

Máte v Harrachově hotel, penzion nebo apartmán a hledáte někoho, kdo vám pomůže nejen s jeho správou a údržbou kolem něj, ale taky s úklidem a mytím oken? Právě jste ho našli! I o mytí oken se totiž dokážeme postarat. A víte, co je ještě lepší? Že si tuto službu můžete objednat jako extra službu k úklidu, ale i samostatně, bez celkového úklidu.

Všechny skleněné plochy umyjeme rychle a kvalitně, nezáleží na tom, zda jde o plastová nebo jiná okna. Stačí pár minut a do vaší nemovitosti se dostanou i sluneční paprsky, které všem do žil vlijí novou energii a tvář ozdobí úsměvem.

Žehlení

Žehlení je další z věcí, které mnozí z nás nemají zrovna v oblibě. Hrbit se dlouhé minuty až hodiny nad žehlicím prknem, snažit se vyžehlit košili a kalhoty, aby na nich nebyl ani jeden hrbolek, to je pro některé z nás doslova noční můra.

Pro nás to ale neplatí, my vám s radostí vyžehlíme! Pohled na přeplněný koš prádla nás totiž nerozhází.

Připravte svoje trička, košile, kalhoty, šaty, ložní prádlo, kapesníky, utěrky a další textil. Žehlení nemusí být přežitek ani nuda, stačí mít někoho, kdo ho obstará.

Žehlička prádlo perfektně vysuší, vrátí prádlu tvar, uzavře vlákna, která se během praní otevřela, aby mohla pustit všechny nečistoty, zahubí i nebezpečné mikroorganismy.

Víte, že službu žehlení si můžete objednat jako extra službu k úklidu, ale i samostatně?

Úklid apartmánů a penzionů

Utírání prachu, vytírání, zametání ani luxování vás nebaví? Hledáte někoho, kdo vám pomůže s úklidem apartmánů a penzionů? O úklid v Harrachově se postaráme! Na nás si žádné smítko nepřijde.

Mezi naše služby nepatří jen samotná správa nemovitostí, ale i jejich údržba, včetně úklidu. Postaráme se i o zeleň kolem nemovitosti, obstaráme topné dřevo, pomůžeme se žehlením i mytím oken, uklidíme chodníky, poradíme si se sněhem. Naše služby jsou široké, stačí si vybrat.

A když už je řeč o tom úklidu, co všechno zvládneme?

 • Kompletní úklid apartmánu nebo pensionu
 • Úklid koupelen
 • Výměnu ložního prádla
 • Vytírání podlahy
 • Utírání prachu
 • Luxování
 • Poradíme si i s nádobím.

K úklidu si můžete jako extra službu přiobjednat i mytí oken nebo žehlení